Naprawa układów jezdnych w Warszawie

Naprawa podwozia samochodu jest konieczna nie tylko ze względu na komfort, ale także bezpieczeństwo jazdy. Jest odpowiedzialna za obsługę, stabilność i łagodzenie wstrząsów podczas podróży przez obszary problemowe. Jeśli jedna z części nie działa prawidłowo, może to prowadzić do trudności w prowadzeniu, zwiększonego zużycia opon, zwiększonego zużycia paliwa oraz dodatkowych problemów ze skrzynią biegów i zawieszeniem. Podwozie możesz naprawić w naszym warsztacie AutoTechService w Warszawie, który znajduje się na terenie Targówka.

PracaCena, zł
Wymiana drążka stabilizatoraod 65
Wymiana tulei stabilizatoraod 65
Wymiana silentbloków dźwigniod 160
Wymiana wahacza wzdłużnegood 240
Wymiana silentbloków wahacza wzdłużnegood 265
Demontaż ramy pomocniczejod 190
Wymiana przegubu kulowego (wytrzymałość. Śruby lub nity)od 125
Wymiana dźwigniod 125
Wymiana łożyska piastyod 150
Wymiana amortyzatora na wiosnęod 125
Zapasowy amortyzator bez sprężyny (wkładka)od 75
Wymiana pływającego cichego blokuod 140
Смотреть весь прайс

Diagnostyka układu jezdnego

Podwozie wymaga szczególnej uwagi i starannej diagnozy, ponieważ odpowiada za normalne funkcjonowanie transportu. Usługi naprawy podwozia obejmują następującą wymianę takich części zamiennych.

 1. Amortyzatory. Jest to jeden z najczęstszych rodzajów napraw. Są one niezbędne do złagodzenia wstrząsów podczas jazdy samochodem po nierównych drogach. Wraz ze starzeniem ich wydajność spada, co może prowadzić do oscylacji maszyny i niewłaściwej obsługi.
 2. Sprężyny. W miarę ich zużycia właściwości jezdne mogą ulec zmianie, co skutkuje pogorszeniem komfortu jazdy i zwiększonym zużyciem opon.
 3. Łożyska kół. Łożyska są niezbędne do płynnego obracania się kół. Przy zużyciu lub uszkodzeniu pojawiają się różne problemy, takie jak wibracje czy skrzypienie podczas jazdy.
 4. Drążki kierownicze i końcówki łączą kolumnę kierownicy z kołami. Ich zużycie może prowadzić do naruszenia geometrii kół.
 5. Układ hamulcowy jest jednym z głównych elementów maszyny. W przypadku awarii maszyna może utracić kontrolę nad maszyną i spowodować wypadek.

Naprawa podwozia wymaga doświadczonych mechaników oraz użycia specjalistycznego sprzętu, dlatego w celu wykonania tych prac zaleca się kontakt z naszym profesjonalnym serwisem samochodowym.

Jak wiedzieć, kiedy nadszedł czas, aby zwrócić się do profesjonalistów

Istnieje kilka znaków, które mogą wskazywać na potrzebę skorzystania z pomocy warsztatu.

 1. Nierównomierne zużycie opon. Zarysowania i ubytki tylko z jednej strony lub na środku mogą wskazywać na konieczność regulacji geometrii kół lub wymiany zużytych elementów podwozia.
 2. Wibracje. Jeśli maszyna wibruje przy dużych prędkościach, może to oznaczać problemy z wyważeniem kół lub złe amortyzatory.
 3. Niestabilność podczas ruchu. Problemy z prowadzeniem podczas jazdy po drodze: przechyla się na bok lub nieprzewidywalnie reaguje na zakrętach – może to być oznaką problemów z zawieszeniem, układem kierowniczym lub stabilizującym.
 4. Hałasy i stuki podczas jazdy. Jeśli podczas jazdy słychać wibracje, stuki lub zgrzyty, może to oznaczać problemy z zawieszeniem, układem kierowniczym, amortyzatorami lub innymi częściami.

Jeśli zauważysz którykolwiek z tych objawów, zalecamy skontaktowanie się z naszym specjalistycznym serwisem samochodowym w celu diagnozy i naprawy układu jezdnego, stacjami serwisowymi – tutaj wykwalifikowani specjaliści mogą przeprowadzić kompleksową diagnozę problemów i określić wymaganą ilość pracy. Profilaktyczna kontrola podwozia również nie będzie zbędna.

Na co powinni zwrócić uwagę właściciele samochodów

Jednym z wrażliwych układów współczesnego samochodu jest podwozie. Jest to zestaw części zapewniających jazdę po drodze i obejmujący następujące podzespoły:

 • koła i opony: przymocowane do osi i zapewniające kontakt z drogą, opony zwiększają również amortyzację i poprawiają przyczepność;
 • zawieszenie: łączy koła z nadwoziem pojazdu i amortyzuje wstrząsy spowodowane nierównościami na drodze;
 • kontrola kierunku;
 • układ hamulcowy: zapewnia zatrzymanie samochodu;
 • amortyzatory: części redukujące wibracje i wibracje podczas jazdy.

Ogólnie rzecz biorąc, podwozie zapewnia wygodną i bezpieczną jazdę. Odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu stabilności i kontroli nad autem, a także zwiększa żywotność opon i innych elementów samochodu, dlatego ważne jest, aby przeprowadzać przeglądy na czas.

Отзывы

0 0 голоса
Рейтинг
0 Комментариев
Inline Feedbacks
View all comments