Naprawa turbin w Warszawie

Wyposażenie samochodu w turbosprężarkę może znacznie zwiększyć jego moc i przyczepność. Z biegiem czasu zainstalowana na nim turbina może się zużyć lub ulec awarii. W takich przypadkach należy go przywrócić lub całkowicie wymienić. Jeśli potrzebujesz wysokiej jakości i szybkiej naprawy turbiny w Warszawie, skontaktuj się z serwisem AutoTechService. Naprawiamy wszystkie marki samochodów osobowych i dostawczych. Korzystamy z najnowocześniejszej aparatury diagnostycznej. Świadczymy usługi w przystępnych cenach.

PracaCena, zł
Wymiana wkładu turbinyod 75
Standardowa naprawa turbinyod 190
Remont turbinyod 350
Demontaż i montaż turbinyod 190
Смотреть весь прайс

Oznaki awarii

Następujące znaki wskazują na konieczność skontaktowania się z serwisem samochodowym i naprawy turbiny:

 • zmniejszona moc pojazdu;
 • dym z rury wydechowej stał się niebieski, biały lub czarny;
 • olej szybko się zużywa;
 • Podczas pracy silnika słychać obce dźwięki.

Jeśli pojawi się co najmniej jeden z wymienionych znaków, należy pilnie skontaktować się z serwisem samochodowym.

Przyczyny awarii

Istnieje kilka głównych przyczyn awarii turbiny samochodowej:

 • wlewanie oleju niskiej jakości;
 • eksploatacja samochodu z niedostateczną ilością oleju w urządzeniu;
 • wnikanie do urządzenia ciał obcych różnego typu;
 • późna konserwacja;
 • naturalne zużycie lub starzenie (dla silnika Diesla zasób wynosi 200-250 tys. Km, dla silnika benzynowego – 300 tys. Km);
 • źle dobrana proporcja mieszanki paliwowej;
 • nieprawidłowe działanie układu paliwowego.

Naruszenie zasad eksploatacji może również spowodować wyłączenie turbiny.

Naprawa, regeneracja czy całkowita wymiana turbiny?

W przypadku awarii nie spiesz się z zakupem nowej części, ponieważ naprawa turbin kosztuje 35-40% mniej niż cena nowego urządzenia. Zaleca się naprawę turbosprężarki w przypadku spadku jej wydajności, jeżeli jej żywotność jeszcze nie minęła.

Naprawa polega na wymianie wszystkich zużytych części turbiny na nowe. Przeprowadza się go w przypadkach, gdy nie ma możliwości przywrócenia ich do pierwotnego stanu. Znacznie tańsza będzie renowacja turbin, którą można przeprowadzić tylko w specjalistycznym serwisie samochodowym przy użyciu specjalnego sprzętu o wysokiej precyzji. Podczas procesu renowacji zużyte elementy nie są wymieniane, lecz przywracane do pierwotnego stanu. Tylko specjalista może określić, co konkretnie należy wykonać w konkretnym przypadku: renowację, naprawę lub całkowitą wymianę urządzenia.

Etapy naprawy

Naprawa turbin samochodowych jest dość pracochłonnym procesem. Składa się z następujących kroków:

 1. Diagnostyka. Wydajność turbosprężarki sprawdza się za pomocą specjalnego urządzenia bez konieczności jej wyjmowania z samochodu.
 2. Demontaż turbiny. Jeśli podczas diagnozy zostanie ustalone, że przyczyną awarii jest turbina, należy ją usunąć. Zajmuje to od 1 do 4 godzin w zależności od marki i modelu samochodu.
 3. Demontaż. Turbosprężarka jest demontowana, a zużyte części wyrzucane. Na tym etapie obliczany jest dokładny koszt naprawy.
 4. Naprawa lub renowacja. Wszystkie części urządzenia są czyszczone, wymieniane są tuleje, przeprowadzane jest wyważanie.
 5. Montaż. Po naprawie turbina jest montowana i testowana na stole.
 6. Instalacja. Turbosprężarka jest montowana z powrotem w pojeździe.

Często naprawa lub regeneracja turbosprężarki jest możliwa w ciągu 1 dnia roboczego. Szybkość tych prac zależy od stopnia zużycia urządzenia. Doświadczony mistrz poradzi sobie z tym zadaniem w ciągu 2-3 godzin.
Aby spełnić życzenia klienta, wszystkie etapy naprawy i regeneracji turbosprężarki muszą być wykonywane przez wykwalifikowanych specjalistów w serwisie samochodowym.

Dlaczego warto skontaktować się z AutoTechService?

AutoTechService to specjalistyczny serwis samochodowy dla samochodów osobowych i mikrobusów dowolnej marki. Nasi eksperci pracują na nowoczesnym sprzęcie diagnostycznym, dzięki czemu szybko i dokładnie identyfikują i eliminują wszelkie usterki. Jest jeszcze kilka powodów, dla których warto powierzyć naprawę lub renowację turbin w Twoim samochodzie naszym usługom:

 • dogodna lokalizacja – okolice Targówka;
 • przystępne ceny;
 • szeroki wachlarz usług;
 • dogodna forma płatności;
 • indywidualna obsługa.

Koszt prac naprawczych i renowacyjnych podany jest w naszym cenniku. Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje o naszych usługach i zapisać się na diagnostykę samochodową, zadzwoń do nas lub zostaw zapytanie na stronie internetowej.

Отзывы

0 0 голоса
Рейтинг
0 Комментариев
Inline Feedbacks
View all comments